-0.7 C
New York kenti
Salı, Temmuz 27, 2021
Ana Sayfa Karışık sefil bir insan olarak hissetmek:)

sefil bir insan olarak hissetmek:)

Bugünler de kendimi çok kez sefil bir insan olarak hissettiğimi anladım, Bu gibi hissettiğim zamanlarda genellikle deniz kıyısında kumsalda oturuyor bulurum.  Mutlu olduğum zamanda deniz kıyısını seçtiğim zamanlarda oluyor ama en çok moralim bozuk olduğunda tek onla galiba düzgün bir şekilde konuşuyorum.

Bir çoğununuz denizi gördü görmeyenlerde mutlaka resimlerde yâda televizyonlarda gördünüz. Düşünün sadece düşünün uçsuz bucaksız mas mavi denize bakıyorsunuz önünüzde kimse yok.  Ve kollarınızı açın bağırmaya başlayın.  Hiç söyleyemediklerinizi söyleyin ona o size bir şey demez sadece dalga sesini artırır ama bir şey söyleyemez size. 

Bazen yazamadığınız söyleyemediğiniz şeyler vardır kaybolmuş kelimeler diyelim onlara, bu kaybolmuş kelimeleri şimdi çıkaralım ortaya. Korkma Cesur ol kırılacak üzülecek diye üzülme Denizin gelgitleri olur kumsalı döver durur ama sana bir şey yapamaz.

Eskiden çok yürümesini severdim, O çok sevdiğim deniz benden uzak olsa da ben ona yürüyerek her zaman yaklaşmaya çalışırdım yorulmak nedir bilmeden ona kavuşmak için hızlı yada yavaş fark etmeksizin giderdim ona. Ama daha sonra ona gitmez oldum. Sadece oturan ve düşünen bir insan oldum. Ama son bir yılda içimde uyanan, şöyle desem daha iyi olacak hiç yaşamadığım şey Aşk. Duygularımı tetikleyen bir şey olmuştu insan olduğumu hatırlatan bir şey.  Ve uzun zamandır mutlu olduğum için özlediğim için ağladım bir insan olmuştu hayatımda.  Artık tekrar yürümeye başladım yine denize gitmeye başladım. Ve barıştık denizle!!!

Eskiden denize sadece kafamı dinlemek için giderdim.  Sadece huzuru aramak için, Ama yaş 37 olunca dertleşmeye de başladık bana deli diyebilirsiniz. Denizle nasıl konuşabilir. Siz çok akıllı olamazsınız o kadar içinde balıkları yosunları barındıran denizle neden konuşamayayım.  İçinde canlı besleyen deniz değil mi?

Evet bu aşk bana çok şeyi öğretti, Sevmenin gücü ve sırtını dayabileceğin bir insanın olduğunu bana öğretti. Farklı bir duygular ne kadar anlatsan da kapı aynı yere çıkacak. Tek kelimeyle özetlemek istersem ben tenceremi buldum kapağı da ben oluyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Yeni Eklenen İçerikler